Диван в маленьку кімнату

Як вибрати диван в маленьку кімнату

Облаштування сучасної квартири – це найчастіше зіткнення натхненної фантазії з нещадною архітектурною дійсністю. Маленькі кімнати вимагають спеціального підходу. Меблі повинні бути практичними, щоб зробити комфортним повсякденне життя на невеликому просторі. Тому, вибираючи диван для маленької кімнати, варто звернути увагу не тільки на зовнішній вигляд, але й на інші параметри.

Критерії вибору дивана для маленьких кімнат

Диван – центр відпочинку або сну в кімнаті. Якщо ви живете в невеликій квартирі або ваша вітальня невелика, то слід обирати такий диван, який буде виконувати кілька функцій. В однокімнатній квартирі диван повинен бути місцем відпочинку як вдень, так і вночі (перетворюватися на ліжко). Однак, навіть якщо кімнат більше ніж одна, диван зі спальною функцією – це раціональний вибір. Адже, найімовірніше, вам іноді знадобиться додаткове спальне місце для гостей.

Ідеально, якщо диван матиме місце для зберігання спальних речей. Тоді у вас буде додатковий простір не тільки для постільної білизни, але й досить просторе вмістилище для інших речей. Через затребуваність такої функції, практично всі моделі компанії «Barva Mebel» мають короб для білизни.

Крім функціональності дивана, потрібно враховувати його конструкційні особливості.

Критерії вибору дивана для маленьких кімнат

Розмір

Найважливішим критерієм при виборі дивана є його розмір. По-перше, слід врахувати, що довжина спального місця повинна перевищувати зріст людини хоча б на 5 см. Відповідно потрібно підібрати місце в кімнаті, де органічно впишеться диван, що відповідає цій вимозі. Роблячи заміри, слід враховувати, що в розкладеному вигляді він займає велику площу.

Габарити дивана повинні відповідати площі кімнати. Для кутового оптимальними будуть – 260x150 см. Модульний може бути значно більшим, наприклад, 175x385x213 см, оскільки значну частину його елементів можна розставити по всій кімнаті. Якщо ж кімната зовсім маленька, то підійде прямий диван з розмірами 205x150 см (в розкладеному вигляді).

Механізм трансформації

Вибираючи диван, потрібно впевнитися, що залишиться достатньо місця для пересування, коли він буде розкладений. Від цього буде залежати, який диван купити в маленьку кімнату.

При виборі механізму трансформації для дивана в невелику кімнату можна керуватися наступними міркуваннями:

  1. «Дельфін», «Пума» підійдуть для кутового або модульного дивана – у цьому варіанті короб для білизни обладнаний в боковій секції, в той час як у прямому з таким механізмом він відсутній.
  2. «Тік-Так» і висувний «Телескоп» для прямого – їх можна поставити впритул до стіни, і в розкладеному вигляді вони займають не набагато більше місця, ніж у складеному.

Тобто, визначившись із формою дивана, бажано вибирати і відповідний механізм.


Форма

Не менш важлива і форма дивана. Від неї залежить не тільки комфорт і можливість ефективно використовувати наявний простір, але й естетика приміщення. Можна вибрати:

1.   Прямий диван – нестаріюча класика. Моделі такого типу підходять як для зовсім маленьких приміщень (наприклад, дитячої кімнати), так і для відносно просторих. Відрізняються елегантною простотою і практичністю. Зазвичай їх легко інтегрувати у будь-який інтер'єр.  Однак, слід пам'ятати, що у вітальні такий лаконічний варіант потребує компанії – потрібні одне-два крісла, пуф.

2.   Кутовий диван – ідеальний вибір для маленької вітальні або однокімнатної квартири. Він дозволяє ефективно використовувати всі приміщення. Кут представляє собою зону відпочинку, прийому гостей, може використовуватися як додаткове або основне місце для сну. При цьому він умовно відділений від робочого простору кімнати. Недоліком є низька мобільність – переставляти кутовий диван, щоб оживити обстановку, досить складно.

3.   Модульний диван – відмінна ідея для людей, які люблять часто міняти декор своєї вітальні. Він підходить як для маленької квартири, так і для великого будинку. Але саме в невеликій кімнаті, яка часто служить вітальнею, спальнею, офісом і навіть їдальнею, комфортному проживанню відмінно сприяють модульні вироби. Завдяки модулям різних форм і розмірів можна створити набір, що відповідає певним потребам. При необхідності такий диван можна розставити по кутах, звільнивши простір, або, навпаки, зібрати в єдине ціле, щоб посидіти компанією.

Вибір між запропонованими варіантами не очевидний. І питання про те, який диван вибрати в маленьку кімнату, немає однозначної відповіді. Істина полягає у тому, що всі вони мають свої переваги, які треба враховувати індивідуально.

Зовнішній вигляд

На перший погляд здається, що для невеликої кімнати розумніше вибирати маленький диван, проте це не зовсім так. Головне, щоб він не був обтяжений декоративними елементами. Бажано вибирати вироби з прямими, «легкими» спинками і вузькими, практично непомітними підлокітниками або взагалі без таких. У цьому випадку м'які меблі органічно впишуться в інтер'єр і не будуть здаватися чужорідними предметами, які «з'їдають» весь простір.

Посилить ефект гармонії правильно підібраний колір. Тому рекомендується купувати диван бежевого, кремового або світло-сірого кольору. Також бажано, щоб він був в одному тоні зі стінами. Завдяки цьому можна уникнути враження, що диван домінує над іншою частиною квартири. А щоб інтер'єр не навіював зневіри, можна додати кілька контрастних доповнень яскравого кольору.

Матеріал оббивки великою мірою до розмірів приміщення відношення не має, але важливий для створення відповідної атмосфери. Можна на свій смак вибрати з безлічі тканин: (жаккард, велюр, гобелен), натуральної або штучної шкіри.

Важливо керуватися здоровим глуздом. Якщо вдома є чотириногі друзі, не купуйте диван зі шкіри або екошкіри, на ньому швидко з'являться подряпини. Крім того, уникайте стьобаної оббивки, для вашого вихованця вони будуть місцем для заточування кігтів. Кращим вибором будуть антистатичні матеріали, з яких легко видаляти шерсть.

Екологічна або натуральна шкіра буде незамінна, якщо в будинку є діти. З цього матеріалу дуже просто видалити будь-який бруд за допомогою вологої тканини.

Де ставити диван, якщо кімната маленька

Розміщення меблів на невеликій площі викликає масу запитань. Де поставити диван в маленькій кімнаті, який «кут» йому виділити? Найперше слід упевнитися, що він не буде заважати пересуванню по кімнаті. У невеликому просторі кожен сантиметр лічений, тому прямий диван зазвичай ставлять біля стіни, а кутовий в дальньому від вікна кутку кімнати. Це дозволяє максимально використовувати площу вітальні і забезпечує вільний доступ до місця відпочинку. Проте, якщо відмовитися від цього шаблону, то результат може приємно здивувати.

Наприклад:

  1. В широкій кімнаті диван може стояти посередині, лицем до вікна (або телевізора), завдяки чому буде чітко відокремлена зона відпочинку, наприклад, від спортивного куточка.
  2. Будь-диван з низькою спинкою можна поставити біля вікна.
  3. Кутовий можна поставити посеред кімнати, довгою стороною до стіни, тим самим, змістивши робочу зону за диван.

Що стосується модульних виробів, то тут рекомендації зайві. Все залежить від фантазії – по понеділках він може стояти уздовж стіни, по середах – в різних кутах, а на вихідні – посеред кімнати.

Помилки у виборі та як їх уникнути

Часті помилки у виборі та як їх уникнути

Перше що бажано пам'ятати – меблі служать для зручності мешканців, а не для демонстрації гостям. Відповідно потрібно робити вибір, виходячи з особистих переваг. Не варто купувати диван лише тому, що він «чарівно» дивиться в салоні – не факт, що він підійде особисто вам.

Люди часто легковажно ставляться до розмірів. Наприклад, за вимірами диван повинен бути 2 м завдовжки, а вподобана модель на 10 см довша. Не варто поспішати, краще замовити таку ж, але правильного розміру і трохи почекати. На фабриці «Barva Mebel» – це рядова послуга.

Щоб візуально диван виглядав «легшим» можна вибрати модель із двох кольорів – темний низ зі світлим верхом. А якщо ви хочете доповнити диван кріслом, то можна вибирати такого ж кольору, але тоном світліше/темніше.

Моделі каталогу, які найкраще підійдуть для маленьких кімнат

Кожна модель, представлена в каталозі, варта уваги. Однак, деякі з них впишуться в маленьку кімнату найкращим чином.

Найперше слід звернути увагу на прямі дивани, наприклад, «Некст», «Брендон», «Мегапол», «Твайс». Вони прикрасять будь-який інтер'єр.

Кутові дивани «Крамб», «Олівер» – втілення суворої вишуканості. Вони будуть гідно оцінені любителями провести час з компанією друзів.

Декораторам-любителям, які бажають експериментувати з декором своєї квартири, і просто прихильникам змін припадуть до душі модульні дивани «Мегапол», «Квест». З ними можна оновлювати інтер'єр хоч щотижня.