Як обрати м’які меблі

Як правильно обрати м’які меблі

Сім разів відміряй, один раз відріж. Ця приказка якнайкраще підходить не лише до створення, але й до вибору м’яких меблів. Якісний диван чи ліжко— недешева річ, яка повинна прослужити довго. Щоб зрозуміти,як вибрати м’які меблі, потрібно знати основні характеристики, за якими їх оцінювати.

Основні параметри вибору м’яких меблів

Незалежно від того, чи будете ви ходити по меблевим салонам, чи надасте перевагу інтернет-магазинам, необхідно мати план, за яким оцінювати м’які меблі. Він повинен охоплювати ключові параметри, важливі для даної продукції:


  1. Виробник.
  2. Матеріал каркасу та його міцність.
  3. Механізм розкладання для диванів-трансформерів.
  4. Тип оббивки та якість швів.
  5. Характеристики наповнювача.
  6. Кольорова гама, габарити і призначення меблів.
  7. Комфортність меблів.

Як обрати виробника меблів?

Шукайте виробників із репутацією, котрі існують на ринку не менше 10 років. Читайте про них відгуки, запитуйте знайомих. Обирайте або європейські фабрики, або вітчизняні, які реалізують свою продукцію у Європі. Наприклад, компанія «Барва Мебель» працює на ринку 16 років і складає конкуренцію європейським маркам не лише в Україні, але й у Литві, Латвії та Германії.

Що потрібно знати про матеріали каркасу

Каркас — це жорстка база для м’яких меблів. Від його міцності залежить термін експлуатації дивана, оскільки замінити цю частину, на відміну від оббивки, неможливо.

Матеріалом для каркасу дивана може бути:

  1. Метал. Такі каркаси міцні та довго слугують, а меблі не бояться перестановок.
  2. Масив дерева. Тут все залежить від якості деревини. «Барва Мебель» використовує добре висушену (8% вологості) якісну деревину. Така деревина здатна витримувати тривалі навантаження.
  3. ДВП та ДСП. Найбільш дешевий, проте найменш міцний варіант. Однак він цілком придатний для виготовлення коробів та ящиків.
  4. Комбінації цих матеріалів.

Для тривалого використання деревина буде переважніша, оскільки вона легша за метал та міцніша за ДВП.

Добросовісний виробник не приховує матеріал, з якого виготовлений каркас. Варто також звернути увагу на якість складання, наскільки добре проклеєні деталі та затягнуті гвинти.

Як обрати механізм трансформації

Обираючи диван-трансформер, важливо враховувати механізм трансформації. З його допомогою диван перетворюється на місце для сну.

Існує більше десятка різних механизмів. При їх виборі необхідно враховувати призначення дивана:

  • як часто він буде розкладатись;
  • на якій поверхні стоятиме;
  • чи повинен у ньому бути відсік для білизни.

Детальніше про найбільш популярні викотні, розкладні і відкидні механізми можна прочитати у цій статті.

Як обрати оббивку дивана

Під час експлуатації дивана оббивка зношується швидше за все. Тому вимоги до неї висуваються доволі жорсткі. Оббивка повинна:

  1. Бути міцною.
  2. Легко очищуватись від забруднень.
  3. Не піддаватись утворенню катишків (пілінгуванню).
  4. Мати привабливий зовнішній вигляд.
  5. Звичайно, у кожного конкретного покупця свої критерії, проте краще пріоритети розставити саме у такому порядку. Обираючи оббивку, важливо враховувати призначення меблів (для спальні, офісу чи дитячої кімнати).

Найбільш практичним варіантом вважають флок. Він добре чиститься, міцний і довго зберігає зовнішній вигляд. Найбільш примхлива тканина для дивана — жаккард. Він вимагає особливого догляду. Практичним виходом можуть стати зйомні чохли для меблів.

Крім матеріалу, зверніть увагу і на якість виконання швів. Вони повинні бути охайними і рівними, без великих дірок від голки.

Оббивку для м’яких меблів виготовляють із:

  • меблевої тканини;
  • натуральної шкіри чи замша;
  • штучної шкіри;
  • мікрофібри.

Натуральну тканину для оббивки м’яких меблів майже не використовують. Це непрактично, адже волокна бавовни, шовку і вовни швидко протираються. Тому, обираючи оббивку із тканини, краще надати перевагу якісній синтетиці із вподобаною фактурою. Великим плюсом буде наявність тефлонового просочення, яке додатково захистить наповнювач від вологи. Найбільш популярні варіанти:

  • велюр — красивий, оксамитовий матеріал, однак примхливий у догляді;
  • шеніл — доступний міцний матеріал з рельєфною поверхнею;
  • жаккард — вишукана тканина із складним переплетінням, однак складна у догляді;
  • флок — міцна тканина, яка легко очищується;
  • скотчгард або меблева бавовна — гладенький та невибагливий матеріал, що не вигоряє;
  • гобелен — безворсова щільна тканина, що має благородний вигляд.

Натуральна шкіра — це красивий та довговічний матеріал, який часто використовують для оббивки меблів. Вона буває різної товщини і способу вичинки, що впливає на зовнішній вигляд і м’якість.

Більш бюджетний, проте також вартий уваги варіант, — штучна шкіра. Однак обидва ці матеріали не варто обирати, якщо в домі є коти. Вони часто люблять точити кігтики об такі меблі.

Якими повинні бути наповнювачі

М’які меблі обов’язково мають наповнювачі, від якості яких залежить їх комфортність. Зараз використовуються такі наповнювачі:

  1. Пінополіуретан (поролон) застосовується для усіх поверхонь. Якісний поролон для дивана має бути щільним та еластичним, тоді він прослужить довше. Можливе використання більш жорсткого поролону для підлокітників та більш м’якого — для спинки.
  2. Пружинні блоки встановлюють у сидіннях та спальних місцях. Головне, щоб дріт мав хорошу термообробку. Важлива також кількість пружин та спосіб їх кріплення. Кращий варіант — блок з великою кількістю пружин із загартованого сталевого дроту.
  3. Поліефірним волокном (дюрафід, файберформ) наповнюють спинки та подушки. Воно відрізняється м’якістю та не мнеться.

Пружність — головне для наповнювача. Щоб її оцінити, на диван чи крісло треба просто присісти. Після контакту поверхня відразу повинна відновити свою форму без вм’ятин.

Компанія «Барва Мебель» в деяких моделях комбінує два види пружинних блоків: «Змійка» та «Бонель». Це подовжує термін служби дивана, запобігаючи його просіданню.

Як обрати колір дивана

На колір і смак товариш не всяк. Проте існують певні правила, яхих слід дотримуватись, вибираючи забарвлення дивана чи крісла. Від загального стилю інтер’єру, кольору стін та багатьох інших параметрів залежить вибір кольорової гами м’яких меблів. Як це робити розумно, ми розповіли у цій статті.

Як обрати диван для вітальні чи зали

Вітальня — це місце, де збирається уся сім’я. Тому м’які меблі, які тут розташовані, повинні бути зручними для всіх.

Якщо вітальня досить велика, то можна вибрати модульний диван, який дозволяє змінювати розташування блоків, коли виникне така потреба. Більш компактний варіант — кутовий диван. А для крихітної кімнати підійде диван з м’якими боковими подушками, що виконують роль підлокітників.

Щоб забезпечити додаткове спальне місце, варто обрати диван-трансформер. Тип механізму буде залежати від розміру приміщення.

Дуже доречними для дивана у залі будуть дерев’яні накладки та полички, на які можна поставити фоторамку, світильник чи чашку.

Оббивку краще обирати зносостійку та легку у очищенні: флок, мікрофібру та іншу. Якщо у домі відсутні коти і не надто спекотно, то шкіряний диван буде у вітальні вельми ефектним.

Як обрати диван для щоденного сну

Якщо диван буде регулярно використовуватись у якості ліжка, то у першу чергу зверніть увагу на наповнювач. Тільки пружинні блоки забезпечать рівне спальне місце і здоровий сон. Механізм трансформації повинен бути зручним і надійним. Для постійного сну менше всього підходять дивани-розкладачки. А найкращим варіантом стане «Дельфін» чи рідновиди «Єврокнижки».

Щоб корпус дивана з часом не почав рипіти, варто віддати перевагу каркасу із якісної деревени. А вбудований короб для зберігання постільної білизни значно зекономить місце у квартирі.

Для оббивки дивана-ліжка подійде шеніл, велюр, а також жаккардові тканини. А ось від шкіри і шкірзаму краще відмовитись.

Як обрати м’які меблі в дитячу кімнату

Для дитячої кімнати краще обирати невисокі меблі «дитячих» розмірів, щоб не займати корисний простір. Тут буде доречним диван-кушетка з механізмом «Телескоп», оскільки він забезпечує більш низьке спальне місце.

Особливу увагу варто приділити оббивці. Вона повинна підлягати регулярному чищенню, щоб не накопичувався пил. Найкраще підійдуть натуральні тканини, покриті спеціальними захисними розчинами, а також флок, які можна навіть протирати вологою губкою.

Діти швидко ростуть, і їх смаки так же швидко змінюються, тому краще обрати диван нейтральної кольорової гами та урізноманітнити його яскравими подушками.

Як обрати м’які меблі для офісу

Офіс — це єдине місце, де не використовують дивани-трансформери. Звичайний прямий диван для офісу або набір м’яких крісел можна помістити як у кабінеті керівника, так і в інших приміщеннях.

Оббивкою може слугувати натуральна шкіра чи більш дешевий варіант — шкірзам. Колір класичний чорний, коричневий, хоча можливі й більш яскраві варіанти. Ці матеріали добре піддаються вологому прибиранню. А ось від пухнастих диванів з великою кількістю подушок краще відмовитись — вони не пасують строгому діловому стилю.

Протестуйте меблі

Не бійтесь присісти на диван чи в крісло. Покладіть руки на підлокітники. Усвідомте ваші відчуття. Може, ця модель для вас занадто жорстка? Чи спинка занизька? Важлива також висота посадочного місця над рівнем підлоги. Дотримання усіх необхідних параметрів дозволяє по-справжньому розслабитись та відпочити.

Вдалого вибору!