Вибір м’яких меблів — поетапний процес. Ось ви вже визначились із виробником, типом дивана та навіть з текстурою оббивки. І тут вам пропонують палітру оббивної тканини... А там більше десятка варіантів. І яскравий жовтий, який чудово поєднається із пісочними стінами, і просто шикарний ліловий, і такий спокусливий білий.
Однак і тут є певні правила, які допоможуть вирішити цю задачу.
Перш ніж зупинитись на якомусь кольорі для м’яких меблів, необхідно оглянути кімнату та оцінити її з точки зору колористики. Диван чи крісла повинні гармоніювати із загальною кольоровою схемою, а може навіть змінювати її в кращу сторону.
Нейтральні кольори: білий, чорний, сірий — добре впишуться в будь-яку палітру. Тому такі дивани користуються найбільшою популярністю. Тим же, хто хоче додати інших фарб в інтер’єр, важливо дотримуватись правил поєднання кольорів.
Кольорове коло — один із способів визначити, які відтінки добре поєднуються. Один із його варіантів представлений на малюнку.
З його допомогою можна складати різні вдалі кольорові схеми:
Есть еще один помощник — готовая таблица сочетания цветов, с помощью которой можно подобрать цвет мебели к имеющемуся интерьеру.
Если в колонке «трендовый» выбрать основной цвет помещения, например, цвет стен, то обивку мебели можно брать из колонки «акцентирующий». Другой вариант — выбрать двухцветную ткань с узором или комбинацию из цветов третьего и четвертого столбика. Пример: в комнате с бледно-голубыми стенами отлично будет смотреться мебель светло-желтого цвета.
Однак не тільки гармонійно складена палітра повинна враховуватись при виборі кольору м’яких меблів. У кожної людини є улюблені кольори, і кольори, які вона не любить. Ці схильності нерідко відображають її характер
Вчені довели, що той чи інший відтінок може по-різному впливати на емоційний стан людини. Тому одні кольори рекомендовані для зон відпочинку (спальня, дитяча кімната), інші — для кімнат, де людина працює чи спілкується.
Червоний диван буде яскравою плямою у будь-якому інтер’єрі, роблячи його розкішним та стильним. Однак цей колір швидко втомлює, людина починає відчувати роздратування, а маленькі діти — капризувати. Тому червоний не рекомендують для дитячої кімнати та спальні. У вітальні він може стати головним акцентом, якщо кімната у цілому оформлена в спокійних та нейтральних тонах. Цей колір буде комфортним для рішучих та емоційних натур.
Жовтий і близькі до нього оранжеві відтінки створять атмосферу затишку, наповнюючи приміщення сонячним світлом. Ці кольори благотворно впливають на емоційний стан, однак не повністю розслаблюють, як зелений, а стимулюють мозок до діяльності. Тому диван сонячного жовтого кольору чудово підійде для дитячої кімнати.
Зелений, салатовий та оливковий відтінки мають заспокійливі властивості. Не лише очі людини відпочивають, дивлячись на зелень, але й уся нервова система. Тому для спальні та спокійної вітальні найкраще обрати диван саме таких тонів.
Блакитний колір — заспокійливий та охолоджуючий, він знімає напругу. Тому багато хто схильні радити оформляти спальню саме у блакитних тонах. Однак для людей надто чутливих і меланхолійних такий фон може навіювати сум і тугу. Якщо ж доповнити блакитне крісло теплими акцентами, то воно вже не буде мати вигляд крижаного трону Снігової Королеви.
Синій — ідеальний колір для меблів, якщо ви шанувальник морської стихії. Він може видатись надто сміливим рішенням для стін, а ось для такого елемента як м’який диван підійде чудово. Синій добре поєднується з іншими кольорами, придає інтер’єру глибину. А людина почувається у ньому комфортно та урівноважено. Правда, варто уникати занадто темних відтінків, оскільки вони здатні викликати тривогу. Як і блакитний, синій буде мати гарний вигляд в ансамблі з теплими елементами. Наприклад, синій диван з жовтими подушками. Синій добре підходить для кухні.
Фіолетовий колір — загадковий і таємничий. Його часто обирають люди творчі, які знаходяться у постійному пошуці. Для оформлення приміщень його варто застосовувати обережно, ретельно вивіряючи відтінки. Так для спальні можна обрати світлі синьо-бузкові тони, а у вітальні шикарно буде виглядати диван винного чи баклажанного відтінків.
Фіолетовий добре підходить для робочих кабінетів, в офіс, оскільки вважається, що він стимулює творчу діяльність.
Білий колір візуально розширює простір, освіжає його. У білій кімнаті навіть дихається легше. Цей колір символізує успішність і створює піднесений настрій. Білі меблі чудово виглядатимуть і в спальні, і у вітальні. Якщо, звичайно, за ними доглядати належним чином.
Чорний колір традиційно вважається непривітним і похмурим. У темному приміщенні людина може почуватися пригнічено. Однак невеликі чорні акценти додадуть інтер’єру динаміки і будуть яскраво виділятися на світлому фоні. Солідний чорний, а також коричневий — ідеальний вибір для офісних м’яких меблів.
Коричневий колір символізує упевненість та успішність. Це колір дорогої натуральної шкіри та дерева. Різноманітні відтінки коричневого добре вписуються в інтер’єри як спальні, так і вітальні.
Колір стін та покриття підлоги — два переважаючих тона в інтер’єрі. Так чи інакше, але усі інші елементи, у том числі й м’які меблі, підбираються під них. Якщо тільки ви не робите ремонт з нуля. Тоді можна обрати будь-який уподобаний диван і під нього підбирати колір шпалер та ламінату.
Деякі дизайнери рекомендують підбирати колір дивана в тон стінам. Таке рішення візуально розширює простір, оскільки диван ніби зливається зі стіною. Інший підхід — зіграти на контрастах і вибрати колір оббивки, що відрізняється від кольору стін. Для вдалого поєднання можна скористатися наведеними вище таблицями.
З іншого боку, м’які меблі стоять на підлозі, яка теж має свій колір.
Якщо поставити темний диван на темну підлогу, то він може просто з нею злитися. Тоді можна постелити перед диваном світлий килим чи поставити журнальний столик. Взагалі колір підлоги і м’яких меблів слід обирати контрастними або однотонними, але світлими.
Якщо ви обрали модель дивана з дерев’яними поличками та елементами декору, то їх колір повинен відповідати кольору корпусних меблів у кімнаті.
Для приміщень з нейтральними стінами і підлогою колір меблевої оббивки можна прив’язати до тону текстилю, штор чи інших меблів.
Якщо ви оформляєте кімнату в якомусь конкретному стилі, то, напевне, помітили, що він має свою палітру.
Так для стилю хай-тек характерні сіра та чорно-біла гама, велика кількість металевих елементів.
Бароко відрізняється химерним різьбленням, але спокоєм кольорової палітри. Пастельні тони ідеально підійдуть для оббивки дивана.
У класичному стилі обов’язково має бути присутнім білий колір. Тому білосніжний чи молочного кольору диван буде тут доречним.
У сучасному інтер’єрі використовують різноманітні стилі, і підбір до них м’яких меблів — це окрема тема, яку розкрито у цій статті.
Щоб зробити правильний вибір кольору м’яких меблів від фабрики "Барва меблі", можна діяти за таким планом:
Вдалого вибору!