Оббивка меблів визначає не лише їх зовнішній вигляд, але й термін служби. Коли ми купуємо новий диван, він завжди має охайний і стильний вигляд. Та чи збереже він свій первісний вигляд після кількох років експлуатації? Це залежить від якості оббивочної тканини.
Важко сказати, яка меблева тканина краща. Це залежить від багатьох факторів:
● в якому приміщенні будуть розташовані меблі;
● як сильно вони будуть бруднитися;
● чи є в домі домашні тварини;
● які вимоги висуваються до стилістики інтер’єру.
Усі сучасні тканини для оббивки м’яких меблів відрізняються міцністю та довговічністю.
Ця щільна тканина давно заслужила собі славу вишуканого оббивочного матеріалу. Складна схема переплетіння ниток дозволяє створювати на ній химерні візерунки. Саме вони й стали візитною карткою меблевої тканини жаккард.
Технічні характеристики
Полотно утворюється шляхом перетину більш як десяти повздовжніх та поперечних ниток. Завдяки цьому матеріал дуже міцний. Нитки можуть бути попередньо пофарбовані. Однак такий спосіб не підходить для волокон із поліестеру. Тому на синтетичний жаккард малюнок наносять методом друку на готовому полотні.
Нанесення спеціального захисного покриття скотчгард робить цей матеріал стійким до вологи, пилу і навіть крапель жиру.
Переваги
● висока міцність;
● простота у догляді;
● тканина приємна на дотик.
Недоліки
● оббивка має досить слизьку поверхню.
Область застосування
Через те, що поверхня жаккарду дуже гладенька, постільна білизна може зісковзувати з дивана, який використовується як спальне місце.
Думаєте, яку тканину обрати для оббивки меблів на кухні? Звичайно ж, жаккард із покритям скотчгард, якому не страшні плями жиру і волога. Якщо ви прихильник еко-стилю, то така оббивка також вам підійде, адже її виготовляють із натуральних тканин.
Меблева тканина гобелен — це класика, яка зберігає свою актуальність протягом віків. Це щільний матеріал з багатою палітрою кольорів. Візерунки на гобелені можуть бути будь-якими: від квітів та геометричних орнаментів до цілих картин.
Технічні характеристики
Особлива міцність полотна досягається завдяки Х-видному перетину поздовжніх та поперечних ниток. Тчуть гобелен як із 100% бавовни, так і додаючи синтетичні волокна. Тканина виходить щільна (250-350 г/ кв.м), тому не мнеться і практично не драпірується.
Переваги
● добре переносить вологе чищення;
● екологічність;
● міцність.
Недоліки
● матеріал схильний до вигоряння;
● на тканині легко утворюються зачіпки.
Диван з оббивкою із гобелену не рекомендується ставити біля вікна, щоб уникнути попадання прямих сонячних променів та вигоряння фарби. Меблі з оббивкою із натуральної тканини — чудовий вибір для спальні чи дитячої кімнати.
Поверхня шенілової тканини м’яка на дотик і нагадує вельвет. Це досягається завдяки використанню пухнастої пряжі при простому, проте міцному жаккардовому переплетенні.
Технічні характеристики
Для виробництва шенілу використовують як синтетичні волокна (акрил, поліестер, віскозу), так і натуральні нитки. Комбіновані матеріали менше притягують до себе пил та приємніші на дотик.
Меблевий шеніл — досить щільна тканина (260-320 г/ кв.м.), яка добре проводить тепло, проте швидко поглинає вологу.
Переваги
● стійкість до витирання;
● не вбирає запахи;
● не вигоряє на сонці та не деформується.
Недоліки
● боїться вологи;
● нестійкий до пошкоджень кігтями тварин
Область застосування
Диван із оббивочною тканиною із шенілу буде мати розкішний вигляд у вітальні та прослужить багато років. Однак якщо в домі є домашні тварини, краще обрати інший матеріал.
Мікрофібра — штучний матеріал, що зовні нагадує замшу з дрібним ворсом. Завдяки особливій будові волокон та їх щільному переплетенню, меблева тканина мікрофібра характеризується високою міцністю та стійкістю до деформації.
Технічні характеристики
Мікрофібра буває різних типів: від тканинної трикотажної до нетканої на клейовій основі. Часто на поверхню матеріалу наносять також тефлонове грязевідштовхувальне покриття.
Переваги
● міцність та довговічність.
● гіпоалергенність;
● не линяє та не утворює катишків;
● піддається пранню.
Недоліки
● досить скромна кольорова палітра;
● матеріал чутливий до високих температур.
Область застосування
Мікрофібра – це найкраща тканина для оббивки дивана у спальні, кухні чи дитячій кімнаті, де плями – звичне явище. Спокійні тони оббивки не перетворять ваш диван на головну колірну пляму в інтер'єрі, але дозволять гармонійно вписати його практично в будь-який стиль.
Велюр належить до ворсових тканин. Однак ворсинки його дещо коротші, ніж у оксамиту. На дотик тканина приємна, м’яка. Вона добре драпірується.
Які технічні характеристики повинні бути
Існують різні види велюрових тканин для меблів. Вони відрізняються довжиною та структурою ворсу. Один із підвидів — меблева тканина Томас. Це букльований велюр, який має ефект “Антикіготь”.
Переваги
● «дихаюча» танина;
● добре драпіруєтся та практично не деформується;
● дуже приємна та м’яка на дотик.
Недоліки
● не допускає вологого чищення;
● вимагає ретельного догляду.
Область застосування
Меблева тканина Прованс, яка належить до велюрів, чудово впишеться в інтер’єр в однойменному стилі. Цей делікатний матеріал підходить для спалень чи затишних віталень. А от в дитячій кімнаті чи на кухні краще віддати перевагу більш практичному виду оббивки дивана, оскільки велюр не любить вологи.
Флок — ворсовий нетканий матеріал. М’який та еластичний, він майже не вигоряє на сонці, не боїться вологи і кігтів тварин. Флок має широку кольорову палітру та різноманіття фактур.
Технічні характеристики
Ворсинки клеються прямо на тканинну основу, через що отримується міцна та зносостійка тканина.
Переваги
● стійкість до механічних пошкоджень;
● не утворює катишків;
● простота у догляді.
Недоліки
● швидко поглинає запахи, у тому числі тютюну.
Область застосування
Через те, що флок легко поглинає неприємні запахи, меблі з такою оббивкою краще не ставити у кімнати, де палять, наприклад офіс, а також на кухню. Зате такий диван стане знахідкою для власників домашніх тварин. Навіть найгостріші кігті йому не страшні.
Найдорожчий шикарний матеріал для оббивки м’яких меблів. Це найбільш довговічне покриття, яке до того ж абсолютно екологічне. Виділяють декілька категорій шкіри, які відрізняються структурою та зовнішнім виглядом. Елітні сорти — це тонка, еластична шкіра без видимих дефектів.
Технічні характеристики
Натуральна шкіра має характерний приємний запах, який відрізняє її від штучних аналогів. Як правило, для меблевої оббивки використовують шкіру великої рогатої худоби.
Сучасні технології дозволяють фарбувати її практично у будь-які кольори. Однак найбільш виграшно все одно виглядає оббивка натуральних відтінків: чорного, білого, коричневого.
Переваги
● розкішний зовнішній вигляд;
● екологічність;
● міцність та тривалий термін служби ;
● простота у догляді.
Недоліки
● висока ціна;
● за умови неправильного догляду оббивка з часом може потріскатись.
Область застосування
Модульний диван у кабінеті керівника з оббивкою із натуральної шкіри не лише підкреслить статус, але й продемонструє увагу до клієнтів. Адже їм буде приємно та комфортно сидіти на такому м’якому і стильному дивані.
Сучасні технології дозволяють створювати штучну шкіру, яку майже неможливо відрізнити від натуральної. Вона має такий же ефектний і дорогий вигляд, та при цьому коштує набагато дешевше.
Техннічні характеристики
Все більше виробників надають перевагу екошкірі. Її основою є бавовняна тканина, на яку нанесений шар поліуретану. Завдяки цьому матеріал пропускає повітря та не має неприємного хімічного запаху.
Переваги
● не боїться вологи, спокійно переносить вологе прибирання;
● міцність та довговічність.
Недоліки
● легко дряпається;
● за умови неправильного догляду може потріскатись;
● на відміну від більшості меблевих тканин, шкірзам низької якості не пропускає повітря.
Область застосування
Шкірзам — ідеальний варіант оббивки дивана для офісу. Він придасть інтер’єру певного статусу та шику. А ось для спальні це не найкращий матеріал. Постільна білизна може зісковзувати з гладенької поверхні штучної шкіри.
Влітку, особливо у жарку погоду, сидіти на такому дивані може бути не дуже комфортно. І домашні тварини своїми кігтиками можуть пошкодити оббивку.
Читайте також: як доглядати за м'якими меблями
У світі меблів прийнята своя класифікація тканин для оббивки:
0 категорія — легкі тканини: бавовна, жаккарди, легкі шеніли.
1 категорія: флок, вельвет, шеніл, тонкий гобелен.
2 категорія: шеніл-жаккард, щільний флок.
3 категорія — тканини зі складною фактурою: щільний шеніл, гобелен.
4 категорія — важкі щільні тканини: гобелени та шеніли з малюнком.
5 категорія: "шеніл-жаккард" та інші щільні тканини на основі натуральних волокон.
6 категорія: штучна шкіра.
7-8 категорія: натуральні шкіри різного ступеню вичинки.
Підібрати ідеальну оббивку для м’яких меблів непросто. Необхідно врахувати безліч нюансів. Та знаючи особливості кожного матеріалу і прислухаючись до думки спеціалістів, вибір тканини для дивана буде зробити простіше.