М'які крісла: особливості, переваги, недоліки

Купити крісло в наш час – справа п'яти хвилин. Набагато довше тривають муки вибору: яка модель краща – велика чи маленька, каркасна або безкаркасна, а, може, взагалі віддати перевагу реклайнеру? Давайте детально розберемо особливості кожного виду, а знаючи тонкощі, вам легше буде здійснити потрібну покупку.

М'яке крісло Поло - обертається новколо своєї вісі

Перш за все, варто визначитися, для чого і в яку кімнату ви будете ставити м'яке крісло.

1. У вітальню

Вітальня – це, як правило, кімната загального призначення. Саме тут проходять всі посиденьки з друзями, а ввечері збирається сім'я. Королем такого приміщення, безсумнівно, є диван, але частенько хочеться посидіти в більш віддаленому і затишному куточку, а саме – в кріслі. Його розмір буде залежати від площі самого приміщення і від кількості вільного місця, яке залишилося в кімнаті.

У просторих вітальнях можна себе не обмежувати і купити крісло з широкими підлокітниками і спинкою. Подібні моделі, як правило, виглядають розкішно і добротно. Однак не варто вибирати занадто широкий варіант – він не дасть того почуття затишку і захищеності, яке повинно виникати при сидінні в кріслі.

Якщо вам не до душі масивні вироби, можна купити пару моделей середнього розміру і доповнити їх, наприклад, кавовим столиком.

Якщо кімната невелика і вільного простору в ній мало – віддавайте перевагу компактним або навіть кутовим варіантам. Не турбуйтеся, що вони будуть виглядати менш розкішно – зате це прекрасний затишний куточок для читання або роботи за ноутбуком. У цьому випадку також остерігайтеся крайності і не купуйте занадто вузьку модель – в ній буде складно, наприклад, сісти з ногами або прийняти іншу розслаблюючу позу.

Ретельно підходьте до вибору оббивки і зовнішнього вигляду виробу. Якщо у вітальні є диван – бажано, щоб крісло з ним гармоніювало, як і з іншими елементами інтер'єру. Втім, також можна зробити нове місце для сидіння яскравим акцентом, але будьте обережні, щоб така домінанта не виглядала безглуздо і недоречно.

2. У спальню

М'ягке крісло Ліга для спальні

Хоча цей елемент меблів не вважається обов'язковим в кімнаті для відпочинку, як, наприклад, ліжко або шафа, але він відмінно доповнить інтер'єр. Головні критерії при виборі в даному випадку – м'якість, затишок і комфорт. Це має бути дійсно місце для відпочинку, в якому хочеться розслабитися. При покупці також варто враховувати інтер'єр приміщення – крісло не повинно з нього вибиватися. І якщо у вітальні ще можна зробити з таких меблів яскравий акцент, то в спальні він небажаний – буде бадьорити і відволікати від відпочинку.

Хорошим варіантом для спальні є і крісло-ліжко – повноцінне спальне місце, глибоке і комфортне, в якому можна випити чашечку кави або подивитися улюблену передачу на ніч.

3. В кабінет

Давно минули ті часи, коли біля робочого або комп'ютерного столу ставили скромний стілець. Зараз, як правило, за робочим місцем панує саме крісло. Такий варіант цілком виправданий, адже виріб дозволяє без зусиль повертатися в сторони, пересуватися і навіть відкидатися. Що стосується моделі, то в кабінеті допустимо ставити як велике шкіряне крісло з високою спинкою і підлокітниками, так і досить компактне з сітчастою оббивкою. Головне, щоб вам було зручно в ньому працювати.

4. Для дому

Якщо вас просто приваблює крісло, як предмет меблів, але ви ще не визначилися, куди будете його ставити, керуйтеся загальною колірною гамою інтер'єру будинку і вибирайте модель, яка вам подобається візуально. У цьому випадку сидіти в ньому буде завжди приємно, а для коригування кольору можна передбачити чохол.

Тепер, коли більш-менш зрозуміло, куди які крісла ставити, поговоримо конкретніше про характеристики великих і маленьких крісел.

Великі крісла

М'яке крісло на довгих ніжках

Такі вироби мають солідні розміри і можуть прийняти на себе серйозне навантаження, тому їхня основа – це завжди каркас. Для того, щоб меблі служили вам багато років, не скрипіли і не деформувалися, вибирайте такі, щоб у них всередині був каркас з бруса якісної деревени..

Якщо хочете купити для будинку крісло значних розмірів – приготуйтеся вибирати з трьох варіантів:

  1. Розкладний – зі звичайного сидіння він перетворюється в одномісне ліжко. За формою більшість моделей прості, класичні, а оздоблення – максимально комфортне для нічного сну.
  2. Стаціонарний – цей варіант не розкладається, зате придумано безліч форм і обробок, а тому підібрати його можна до будь-якого інтер'єру. Наприклад, ви можете купити м'яке крісло з підлокітниками для спальні, а футуристичне крісло нестандартної форми придбати для залу.
  3. Реклайнер – моделі підвищеної комфортності з висувними підніжками і можливістю змінювати рівень нахилу спинки, підголівника та інших елементів. Прості і доступні варіанти засновані на механіці, дорожчі – на електроніці. Останні можуть відтворити і запам'ятати практично будь-яку форму, ідеально підлаштуватися під анатомічні особливості господаря.

У великих крісел головний недолік – габарити – є також їхньою перевагою. Велика вага і розмір, які хтось не оцінить, перетворяться в очах іншого в просторе сидіння і максимальний комфорт. Такі моделі здатні витримати великі навантаження і підійдуть великим, а також літнім людям, оскільки їхні сидіння розташовані на середній висоті.

Саме великі крісла комплектуються всім необхідним для максимально комфортного відпочинку – широкими підлокітниками і сидінням, підголовником і значною спинкою.

За рахунок своєї «закритої» конструкції таке крісло прекрасно рятує від протягів – його можна ставити навіть в прохідне приміщення.

Маленькі крісла

М'яке крісло Бридж - маленьке та затишне

Маленькі й м'які моделі для будинку вважаються більш універсальними. Вони відмінно вписуються навіть в інтер'єр скромних квартир. Такі меблі, на відміну від своїх великих побратимів, можуть бути:

  1. Каркасними – звичайне крісло меншого розміру. Як правило, воно на ніжках, з невеликою площею сидіння.

  2. Безкаркасними – коли відсутня жорстка основа. У таких моделей зазвичай два чохла – внутрішній набитий наповнювачем (наприклад, м'якими кульками з пінополістиролу), а зовнішній служить оббивкою. Сидіти на цих меблях можна як завгодно – і рівно, і напівлежачи. Вони динамічні, підлаштовуються під господаря. Класичний представник безкаркасного виробу – Крісло-мішок.

Якщо деякі бачать в невеликих розмірах меблів недолік, то для інших він перетворюється на перевагу. Невелика вага, мобільність, практичність – моделі займають небагато місця і впишуться в різні кімнати, включаючи передпокій, сучасний офіс і дитячу.

Невелике крісло легко вписується в будь-який інтер'єр, його без зусиль можна переставляти з кімнати в кімнату. Безкаркасний варіант ідеальний для дитячої. У нього немає твердих гострих кутів, об які можна поранитися, та й висота невелика, тому можливі падіння будуть максимально щадними.

Компактні м'які меблі – це відмінний помічник для додавання кімнаті особливого шарму і домашнього затишку, що особливо важливо для тих, хто багато часу проводить вдома – за книгою, комп'ютером або телевізором.

Читайте також: Якими повинні бути крісла для кафе. Правила вибору

Читайте також: М'які двоспальні ліжка: головне, що треба знати

Оббивка крісел

Зверніть увагу і на оббивку виробів. Варіанти в шкірі або шкірзамі мають більш строгий, представницький вигляд. Часто вони візуально менш затишні. Зате крісла в тканинній оббивці, наприклад, флоці або шенілле здаються більш затишними і «домашніми».

У каталозі компанії BARVA MEBEL ви знайдете каркасні й безкаркасні крісла та пуфи на будь-який смак, розмір і гаманець. Наші фахівці розкажуть про особливості оббивки, запропонують різні, в тому числі шкіряні варіанти на ваш смак, а також допоможуть підібрати диван до пари.

У наше століття суєти і швидкості домашній затишок і спокій цінуються особливо високо. Дозвольте розслабитися і собі в кріслі від БАРВА МЕБЛІ!