Модульні дивани - "пліси" та "мінуси"

Модульні дивани: особливості, переваги, недоліки

Модульний диван – «дитя» сучасності. На відміну від своїх традиційних побратимів його конструкція не монолітна, а складається з окремих блоків. Такий принцип дозволяє створювати практично будь-які конструкції: від маленьких, на 2-3 осіб, до величезних, що складаються з 60 елементів і більше.

Особливості модульних диванів

Існує два різновиди подібних диванів – секційні і трансформовані (власне модульні). Вони відрізняються один від одного тим, що у перших моделей блоки жорстко скріплюються між собою за допомогою спеціальних механізмів, збільшити їх розмір або замінити непридатну секцію можна, але досить проблематично, оскільки потрібен спеціальний інструмент. У другому випадку таких складнощів не виникає, оскільки частини конструкції просто ставляться разом.

Переваги модульних диванів

Рухливість модулів

Основна перевага модульних диванів полягає в їхній конструкції – блоки легко пересувати з місця на місце, забирати і додавати нові. За бажанням, один диван можна навіть «рознести» по різних кімнатах. Тобто це такий гігантський м'який конструктор для дорослих, за допомогою якого можна хоч кожен день і абсолютно безкоштовно змінювати інтер'єр приміщення.

Багатофункціональність

Ще один плюс такої конструкції – багатофункціональність: купуючи всього один диван, ви можете отримати, крім стандартних оттоманок і крісел, пуфи, тумби та кавові столики. У них можуть вбудовуватися полки, міні-бар, ящики, потаємні відділення – загалом все, що може запропонувати виробник.

Будь-які габарити і форми

Відповідність практично будь-яким габаритам кімнати. Іноді здається, що підібрати меблі неможливо – дивани то занадто великі, то надто маленькі. З модульними меблями таких незручностей однозначно не виникне, адже ви самі можете набрати стільки елементів, скільки потрібно, і саме тієї конфігурації, про яку ви мріяли.

Модульні дивани та їх переваги

Спальне місце

Спальна частина: модульні дивани

У модульних меблях виробники часто передбачають механізм трансформації (на фото ви можете подивитися, як розкладаються модульні дивани). Тому, якщо до вас раптом нагрянули пізні гості, їх можна спокійно залишити на ніч, перетворивши модульний диван на ліжко. Якщо ж диван сам по собі великий, то ніяких перетворень і не знадобиться – гостям буде і так просторо та комфортно, як, наприклад, на моделі Бостон.

Кому не підійде модульний диван

Недоліків у модульних диванів як таких немає. Єдине – вони не завжди вписуються у потрібний стиль. Завдяки блокам-модулям «сучасність» конструкції явно впадає в очі, тому доповнити вінтажний інтер'єр або кімнату в ретро-стилі буде важкувато. А ще модульні дивани часто створюють враження схематичності та руйнують атмосферу затишку, що панує в приміщенні.

Механізми трансформації модульних диванів

Перетворити модульний диван-трансформер на ліжко можна за допомогою декількох варіантів трансформації. Найоптимальнішими, простими і зручними вважаються «Дельфін» і «Пума». У першому випадку виїзна нижня частина дивана витягується вперед, а з неї дістається додатковий ряд подушок, який фіксується на рівні з основним сидінням. Такий варіант є в моделях Мегапол, Бронкс, Олівер.

Розкладний диван з механізмом трансформації «Пума» (модель Мегамакс) можна перетворити на ліжко наступним чином. Основний блок сидінь піднімається вгору, виїзна нижня частина викочується на себе до упору, сидіння виїзної частини витягується вгору і вперед. З нього автоматично виїде друге сидіння і зафіксується на рівні з першим. Останній штрих – основний блок сидінь опускається на місце, вниз.

Де будуть доречні модульні дивани?

М'які модульні меблі, завдяки своїй конструкції, будуть доречними практично в будь-якій кімнаті і навіть на кухні. Зрозуміло, для просторих приміщень диван підібрати легше, ніж для маленьких, але в невеликі простори можна поставити лише один-два блоки, які відмінно туди впишуться.

Дивани кутові модульні

Модульні кутові дивани

Кутові моделі Бронкс, Мегалайф, Бостон найкраще підійдуть для вітальні або найбільшої кімнати в квартирі, оскільки такі приміщення в більшості своїй можуть «похвалитися» солідними розмірами.

Ще зверніть увагу на такі моменти:

●     Перед покупкою обов'язково заміряйте місце в кімнаті, куди ви плануєте поставити диван (буде прикро, якщо не увійдуть якісь 5-10 см). Залиште для проходу не менше півметра вільного простору, так і пересуватися буде зручніше, і не буде відчуття захаращеності кімнати.

●     Враховуйте кут дивана, особливо якщо конструкція має підлокітники або диван секційний. Не всі моделі піддаються перемонтуванню на місці. Фото з описами конструкції можна подивитися у розділі "Кутові дивани".

Читайте також: як обрати диван для великої родини

●     Відразу визначтеся, чи буде диван виконувати функцію ліжка. Якщо ви плануєте на ньому тільки сидіти, то є сенс заощадити і взяти без спального місця (моделі Алегро, Мегалайф).

●     Обов'язково зверніть увагу на якість виробу. Наприклад, якщо каркас виконаний з масиву, то він прослужить набагато довше своїх більш дешевих аналогів. Так що, якщо ви не хочете міняти диван кожні 3-4 роки, краще відразу купити якісний варіант.

●     Підбирайте диван під стиль кімнати, тоді він впишеться в інтер'єр і доповнить його, а не буде виглядати чужорідним предметом. Для вітальні можна вибрати яскраву і ошатну оббивку, оскільки кімната часто виконує «парадну» функцію.


М'які модульні меблі для кухні

Кухня – приміщення, де збирається вся родина, і частенько саме там приймають гостей, особливо близьких, з якими приємно поговорити за чашкою чаю або ароматної кави. А якщо у вас в родині саме так і прийнято, то чому б не зробити посиденьки більш комфортними і запропонувати гостям диван Алегро, замість жорсткого табурета. Оскільки часто кухні в квартирах не дуже великого розміру, то можна і диван вибрати «під стать» або поставити всього кілька блоків на 2-3 місця.

Оббивку вибирайте практичну – шкіру, замінник шкіри, тефлоновий флок, щоб її легко можна було очистити від випадкових плям.

Модульні офісні дивани

Моделі Мегапол і Ерсте хороші для офісів. Часто буває так, що кількість співробітників зростає або навпаки, зменшується, тому і перестановки меблів неминучі (наприклад, треба поставити додатковий стіл). У цьому випадку збірна конструкція дивана виявиться величезним плюсом, адже модулі можна розставити по різних кутах і навіть кабінетах, зберігши при цьому посадочні місця.

Для офісів краще вибирати оббивку з натуральної або штучної шкіри. Вона легко чиститься і довго зберігає презентабельний зовнішній вигляд. Що стосується стилю, то варто купувати меблі більш суворих класичних форм – такий диван не відволікатиме від робочого процесу і додасть нотку солідності в інтер'єр. Виняток становлять офіси, де співробітники займаються творчістю. У таких приміщеннях цілком допустимо поставити химерну модель, наприклад, диван Кітч. Він спрацює на загальну концепцію.

Модульні дивани для дитячої

Для дитячої кімнати модульні меблі – це взагалі знахідка. Вони вносять ігрову нотку, дозволяють звільнити простір, якщо до вашого чада раптом нагрянула велика компанія друзів, і швидко поставити все на місце, коли дитину необхідно вкласти спати.

Оббивку вибирайте таку, щоб вона підтримувала стиль кімнати або навпаки, щоб диван виділявся яскравою «плямою». Форма теж непринципова, головне, щоб вона подобалася і була зручна вашій дитині. Оптимальними будуть моделі Мегалайф і Алегро.

Якщо кімнати зовсім маленькі, то і дивани для них потрібно купувати відповідні. Вибрати ті моделі, які вам сподобаються, допоможе ця стаття.

Який би диван ви не вибрали, він повинен бути міцним, зручним і довговічним. Всі ці характеристики ви знайдете в диванах від «Barva Mebel». Замовляйте найкращі дивани для затишного будинку!

Модульні дивани для дитячої кімнати