Коли велика сім'я вибирає диван, гарячих дебатів не уникнути, адже у кожного покоління свої поняття про ідеальну форму, колір і функціонал цього предмета меблів. Тому перед покупкою бажано зібратися всією родиною і уявити, який же диван буде оптимальним – починаючи від розмірів і закінчуючи кутом повороту, а потім вже заходити на сайти і шукати щось максимально схоже на ідеал.
Оскільки приходити до «спільного знаменника» у будь-якому випадку доведеться, то щоб примирити всіх членів сім'ї, можна керуватися золотими правилами щодо вибору великого дивана.
Ні, він не обов'язково буде великим – адже якщо кімната маленька, великі меблі захарастять простір і зроблять приміщення візуально ще меншим. Тому, перш за все, керуватися потрібно співвідношенням розмірів. Щоб краще зрозуміти, які габарити меблів будуть оптимальними, можна намітити їх за допомогою коробок або газет.
Для маленьких кімнат найкраще підійде прямий диван, наприклад, Бронкс, Еріал, Додж, для середніх – кутовий (Орегон, Мегапол, Аполло). У великому просторі буде доречна модульна конструкція (Квест, Ерсте, Мегамакс). В її основі може бути прямий або кутовий диван, який доповнений пуфами, поличками, козеткою або мінібаром.
При виборі форми дивана є ще кілька важливих нюансів:
Йому потрібно приділити особливу увагу, оскільки у великій родині меблі використовуються по максимуму – на них частенько хтось лежить або сидить (а поки ви не бачите – стрибає і бігає). Найбільш довговічними вважаються каркаси з натуральної деревини – бука, дуба або ясена. Вони не скриплять і не розхитуються навіть з часом, а також не схильні до деформації, як більш дешеві матеріали. Намагайтеся вибирати моделі саме з такими каркасами, і тоді меблі прослужать дуже довго.
В даному випадку найбільш вдалою вважається комбінація з пружин і пінополіуретану. Зверніть увагу, що найкраще себе зарекомендували пружини Змійка і Боннель та пінополіуретан зі щільністю не менше 35 кг/м³. Вибирайте якісний наповнювач, і тоді можна буде не турбуватися про вм'ятини або спучування окремих частин меблів.
Не варто вибирати біле або ніжно-пастельне
оформлення – така оббивка у своєму «початковому» кольорі проживе зовсім
недовго. Особливо це стосується сімей, де є маленькі діти або домашні тварини.
Віддайте перевагу немаркому матеріалу, який добре чиститься, – флоку, шеніллу
або мікрофібрі. Тоді вам не доведеться в своє регулярне прибирання включати ще
одну дію – чистку дивана. Втім, якщо вся сім'я неодмінно налаштована на
світло-рожевий, блакитний або ніжно-зелений, то питання допоможуть вирішити
чохли. В даному випадку можливі два варіанти:
Цей пункт особливий, адже на дивані має бути комфортно всім членам сім'ї. Постарайтеся оцінити, чи добре спинка буде підтримувати тіло. Чи потрібні вам підлокітники, як у Шервуда і Мегамакс, чи вдосталь подушок (Тедді, Браун) чи можна обійтися лише натяком на місце для рук (Марго, Бронкс). Також зверніть увагу на підголівники – якщо ви візьмете, наприклад, модель Мартін, в якій ця частина регулюється, то кожен член сім'ї зможе нахилити її на той кут, який йому найбільш зручний.
Ще один тонкий момент – м'якість виробу. Безумовно, комусь подобається «потопати» на дивані, але це не дуже корисно для здоров'я, тому можливо варто вибрати більш жорсткий варіант, а кому він не до вподоби – може підкласти під спину більш м'яку подушку.
Якщо на дивані буде обов'язково спати хтось із сім'ї – вибирайте такий механізм, який не вийде з ладу навіть при щоденному використанні. Найбільш надійними вважаються розкладачки Французька, Дельфін і ТІК-ТАК (Єврокнижка). Якщо ви плануєте лише інколи залишати на ніч друзів – можна купити меблі з розкладачкою для гостьового використання. Ну, а якщо спальних місць в будинку вистачає з надлишком – замовляйте диван без механізму трансформації (Кітч, Алегро, Бостон).
Цей момент, мабуть, викличе максимальну кількість суперечок у сім'ї – молоді напевно захочеться щось сучасніше, а старше покоління віддасть перевагу звичним формам. В даному випадку варто врахувати кілька факторів:
Тому, якщо вподобання у членів сім'ї кардинально різні – бажано зупинити свій вибір на старій добрій класиці або мінімалізмі – їх спокійні форми, принаймні, не будуть нікого дратувати.
Читайте також: 9 модних тенденцій 2019 року
У будь-якому випадку пам'ятайте, що обстановка в сім'ї важливіша, ніж будь-що інше. Тому, якщо кілька або навіть один з членів сім'ї ніяк не хоче миритися з думкою більшості щодо вибору моделі, якщо, наприклад, ваша дитина наводить вагомі аргументи на користь іншого дивана – не рубайте зопалу, подумайте, може вони праві. Адже може ж бути, що всім буде дійсно зручніше, наприклад, на напівкруглих меблях. Або якщо діти-підлітки в унісон кричать, що не будуть їсти піцу в кімнаті, а найменші плями відітруть самостійно – варто перевірити твердість їхніх слів.
Ще дуже важливо розуміти, що вибір дивана – це заняття, яке об'єднує покоління і погляди. Воно закликає зібратися всіх разом і спокійно висловлювати свою думку без остраху бути непочутим або осміяним. Подумайте, адже така можливість випадає нечасто і варто нею скористатися для згуртування своїх домашніх, які, зрештою, все-таки оберуть такий диван, який влаштує всіх.